5200.25

مشخصات

موارد دیگر
علیرضا
6 پست
3 دنبال کننده
3 دنبال شده
کاربر حرفه ای
مرد
1349/08/04
اسلام
ايران - مرکزي
1394/06/19
1397/07/28
14 بازدید

آخرین آنلاین ها

دعوت شدگان توسط این کاربر
تا کنون 0 کاربر توسط
علیرضا
به شبکه فیس پلاک دعوت شده اند.
راه های دعوت :
ارسال دعوتنامه پیشنهاد با لینک شخصی

تبلیغات

علیرضا
علیرضا
مقابله با شیطان درون انسان هر عملی بکند یک ریشه‌ای در نفس پیدا می‌شود؛ اولش آسان است، یک معصیتی کرد، می‌تواند زودی برگردد، یک قدری که اضافه شد مشکل‌تر می‌شود. هر چه برود طرف پیری، این قوی‌تر می‌شود و انسان ضعیف‌تر.اراده انسان ضعیف‌تر می‌شود، لکن این معانی که انسان گرفتارش بوده زیادتر می‌شود، نگذارید برای زمان پیری توبه را ، نگویید که ما وقتی که حالا رسیدیم به بالاتر، آن وقت، دیگر نمی‌شود، همین طور شیطان تا آخر وسوسه می‌کند که نگذارد ما با ایمان وارد (عالم آخرت) بشویم ، تمام وسوسه‌های مقابل دعوت‌های انبیا همین است که نمی‌خواهند ما برسیم به آن نور. شیطان‌ها نمی‌خواهند ... باید شیطان‌ها را بشناسید تا نشناسید نمی‌توانید از خودتان دفاع کنید ، شیطان خودتان را بشناسید، شیطان باطن خودتان را بشناسید، شیطان‌های خارجی را هم بشناسید تا بتوانید با آن‌ها جهاد کنید، شیطان باطنی انسان خودِ آدم است، خودِ انسان، نفسیت انسان، آن هواهای (نفسانی)انسان است .‌ ‌ (امام خمینی ، صحیفه نور، ج 11، ص 83)
sipZci.jpg
علیرضا
علیرضا
از ما،عمل چنداني نخواسته اند! مهم تر از عمل کردن، "عمل نکردن" است! تقوا يعني "عمل گناه را مرتکب نشدن! همه ميپرسند چه کار کنيم؟ من ميگويم: بگوييد چه کار نکنيم؟ و پاسخ اينست: گناه نکنيد. شاه کليد اصلي رابطه با خدا " گناه نکردن " است. "آیت الله محمد تقی بهجت - ره "
_ (۱۶)._._1.jpg
2 دیدگاه · لینک
2
علیرضا
علیرضا
پسرم اکنون با تو که جوانی صحبت می‌کنم. باید توجه کنی که برای جوانان توبه آسان تر و اصلاح نفس و تربیت باطن سریعتر می‌تواند باشد... جوان می‌تواند با، آسانی نسبی ، خود را از شرّ نفس امّاره رها سازد و به معنویات گرایش پیدا کند... پسرم فرصت را از دست مده و در جوانی خود را اصلاح کن... دل بستن به شفاعت اولیا ـ علیهم‌السلام ـ و تجرّی در معاصی، از خدعه‌های بزرگ شیطانی است...  (فرازی از نامه عرفانی امام خمینی –ره به فرزند گرامیشان)
IMG_۲۰۱۵۰۹۰۱_۱۷۴۷۲۱_3_.jpg
علیرضا
علیرضا
نظر گاه شیطان شاید تجربه کرده باشید، اگر سگی گرسنه رو به شما آورد و همراهتان نان یا گوشت باشد، آیا به گفتن چِخ، رد می شود؟! چوب هم بلند کنی فایده ندارد و دست بردار نیست. اما اگر هیچ همراه نداشته باشی ، با آن شامه قوی که دارد ، چون می فهمد چیزی نداری تا گفتی چِخ، فورا می رود. دل شما نیز مورد نظر شیطان است، نگاهی به دل می کند، اگر آذوقه او مانند حب مال، زر و زیور، شهرت، مقام، حسادت، بخل و ....در آن باشد، می بیند به به! چه جای خوبی برای او است، همان جا متمرکز می شود، اگر صد هزار بار هم «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم»، بگویی به این چِخ ها رد نمی شود، چون این دشمن خیلی سرسخت است. « ً ... انه لکم عدوٌ مبین » بلی اگر طعمه اش را دور کردی، آنگاه می بیند وسیله ماندن ندارد و با یک استعاذه فرار می کند. (بخشی از فرمایشات شهید محراب آیت ا...دستغیب رحمة ا... علیه )
01.jpg
1
علیرضا
علیرضا
در محضر بهجت (ره) مگر معراج نمی خواهید؟ مگر نمی خواهید بالا بروید؟ پس نماز کامل بخوانید. محک ، نمــــاز است سر نماز اول وقت حاضر شو ، شاید آخرین دیدارت با خدا باشد در زمین ...
1
علیرضا
علیرضا
سلام. من علیرضا هستم، از اعضای جدید ... :)

آخرین بازدیدکنندگان

تبلیغات